مشهد مقدس

مشهد مقدس

مکان های دیدنی

مشهد مقدس

شهر مشهد با دربر داشتن مرقد حضرت علی بن موسی الرضا (علیه السلام) سالانه میزبان میلیون ها زائر و گردشگر از داخل و خارج کشور می باشد.
همچنین این شهر دارای جاذبه های گردشگری، ورزشی، توریستی، فرهنگی و تاریخی بسیاری نیز می باشد.

 

کشور ایران
منظقه استان خراسان رضوی
زبان های صحبت کردن فارسی
ارز واحد پول رایج : ریال

جاذبه طبیعی و ورزشی

جاذبه طبیعی و ورزشی شـهـر مشـهـد با توجه موقعیت عالی خود در پذیرایی از مـسافران در تمامی فـصول سـال، در کـنار امـاکن فرهـنگـی مذهـبی خود ، جـاذبـه هـای طبیـعی و همچنین ورزشی قابل توجهی را نیز در خود جادی داده که در سالهای اخیر نیز بیشتر مورد توجه مردم و مسئولین قرار گرفته است. از جمله پارک ارم - باغ وحش - کوه سنگی - مجموعه توریستی تفریحی شاندیز و طرقبه - مجتمع های ورزشی و تفریحی آبی و...

برنامه های ویژه شب

برنامه های ویژه شب با توجه به اینکه این شهر از باب مذهبی و زیارتی بیشتر مورد توجه مسافران قرار دارد لذا یکی از بهترین برنامه های شبانه در این شهر استفاده از برنامه های فرهنگی مذهبی آستان قدس و حرم مطهر می باشد که می توانـید از اطلاعات حرم کم و کیف برنامه ها را جویا شوید.

جاذبه تاریخی و فرهنگی

Culture & history قدمت شهر مشهد از نظر تاریخی به زمان صدر اسلام بر می گـردد که تـا آن زمان به نام توس مشهور بوده که پس از به شهادت رسیدن حضرت امام رضا علیه السلام به مشهد (یعنی محل شهادت) تغییر نام یافت. از جمله آثار تاریـخی ایـن شهـر می توان به مقبـره نارد شاه افشار، آرامـگاه فردوسی و... اشاره کرد.

متاسفانه هیچ هتلی در این مکان در حال حاضر وجود ندارد.

متاسفانه هیچ پیشنهاد سلف سرویس غذا در این مکان در حال حاضر وجود ندارد.

متاسفانه هیچ تور آفری در این مکان در حال حاضر وجود ندارد.