لارناکا

درباره لارناکا

لارناکا سومین شهر بزرگ قبرس و قدیمی‌ترین شهر آن است که بر روی شهر باستانی کیتون ساخته شده است. دریای آرام و زیبا با سواحل نرم شنی و آفتاب گرم، غروب‌های زیبا، مردم مهمان‌نواز، بازی‌های مفرح آبی، آثار باستانی مسلمانان و مسیحیان و … محیطی مناسب برای تعطیلات جهانگردان فراهم آورده است.

اقتصاد لارناکا از سال 1975 در حال رشد است بطوريكه فرودگاه لارناكا و بندرهاي آن محل ورود 80 درصد از كالاهاي جزيره قبرس را تشكيل مي دهند از اينرو اين شهر براي كشور قبرس از اهميت اقتصادي بالايي برخوردار است.صنعت رو به رشد ديگر در اين شهر ساخت و ساز آپارتمانها و ويلاهايي است كه توسط شركتهاي سرمايه گذاري ساخته مي شوند وبا شريط ويژه به خريداران عرضه مي شوند.صنعت توريسم در اين شهر از جايگاه ويژه اي برخوردار است بطوريكه سه چهارم نيروي انساني در بخش خدمات در اين صنعت مشغول به فعاليت هستند.

لارناكا در قرن چهاردهم پيش از ميلاد توسط يونانيان باستان تاسيس گرديد و بنام کیتون معروف بوده است.مانند اكثر شهرهاي قبرس ، لارناكا در سال 450 قبل از ميلاد به تصرف امپراطوري هخامنشي درآمد و مجدادا به تصرف لشكر آتن درآمد.بعد ازآن حكومت بيزانس دراين شهر بوده تا اينكه عثماني ها وارد اين شهر شدند.در سال 1878 دولت بريتانيا در اين شهر حكم فرماني مي كرد تا سال 1960 كه قبرس به استقلال دست يافت

واحد پول : یورو

از جاذبه های گردشگری لارناکا می توان به  قایق سواری و کروز اشاره کرد، درلنگرگاه لارناکا مجموعه ای از کروزهای دل پذیر و سیاحت هایی با قایق برای گردشگران فراهم می باشد. کروز های دریای مدیترانه، مناظر فوق العاده ای از خط ساحلی و جاذبه های بیشمار آن بدست می دهد و فرصت عکس برداری های بی نهایتی را در اختیار می گذارد و غالبا در طول راه توقف می کند و به مسافرین اجازه می دهد قبل از صرف نهار در باربیکیوی تعبیه شده بر روی عرشه، مقداری شنا یا غواصی کنند. سایر سفرهای قایقی و کروز ها شامل ماهیگیری از سواحل Yanathes و سیاحت با کروز به  Agia Trias و ایاناپا می باشد..

اطلاعات بیشتر در مورد لارناکا / اطلاعات و آشنایی سریع

کشور: قبرس (جنوب- شرقی)

موقعیت: منطقۀ لارناکا

وضعیت: شهر / منطقه

جمعیت: در حدود 47000 نفر

زبان: یونانی و ترکی

پول رایج: یورو (EUR)

منطقۀ جغرافیایی: با محاسبۀ زمان منقضی شده (زمان هماهنگ جهان2

کد تلفن کشور: 357

کد تلفن ناحیه: 22

میانگین دمای روزانۀ لارناکا در ماه ژانویه: 16°C

میانگین دمای روزانۀ لارناکا در ماه جولای: 32°C

لارناکا